|

Proč by se Vaše vozidlo mělo mýt ručně?

Ruční mytí je nejšetrnější způsob čištění a umývání automobilů. Už při základním mytí je Vaše auto nejen důkladně očištěno, ale rovněž je dodána základní ochrana laku před vnějšími vlivy.

Určitě spousta z Vás, kteří si ještě ruční mytí vozidla nevyzkoušeli nebo nebyli o tom přesvědčeni, si již jistě kladla tuto otázku. Co Vás určitě nejdříve napadne:

„Je to příliš časově a hlavně finančně náročné, nemám čas někde dlouho čekat na to než mi mé vozidlo někdo umyje, potřebuji ho v rychlosti opláchnout a jet“. Bohužel díky  tomu majitelé své vozidlo myjí v kartáčových mycích stanicích či dokonce si jej snaží umývat přímo před svým domem (nehledě na to, že tímto  překračují zákon), avšak v obou případech si především nevratně ničí lak karosérie svého vozu a navíc vozidlo není důkladně umyto!!!
V dnešní době, když si uvědomíte cenu Vašeho vozidla, ruční mytí  v porovnání s tím nepatří mezi drahou záležitost. Dokonce i čas provedení práce je téměř srovnatelný s časem, který by jste strávili v kartáčové myčce a nemluvě o mytí před vlastním domem (navíc, když si můžete u nás objednat mytí vozu na konkrétní den a hodinu). Přesvědčit se o tom, že máme pravdu, se můžete sami, pokud využijete našich služeb.

Při práci používáme výhradně přístroje od renomovaných značek WAP a KÄRCHER. Naše dlouholetá praxe nás vedla k tomu, že čištění provádíme pouze dvěma značkami kosmetiky: RIWAX, MAFRA. Autokosmetiku RIWAX si můžete zakoupit přímo v naší firmě a sami se přesvědčit o její kvalitě. Veškeré práce provádí pouze  vyškolený tým.

Nejčastěji kladené otázky
 • Kartáčové zařízení v běžných mycích stanicích jsou nastaveny univerzálně z důvodu odlišnosti tvarů vozidel a nemohou se tak přizpůsobit přesným tvarům Vašeho vozidla. Tlak kartáčů při provozu je nerovnoměrný a především mytí je velice nešetrné (jistě mnoho z Vás má nějakou špatnou zkušenost s mytím vozidla v kartáčkových myčkách, jako třeba  hluboké rýhy v karoserii, poškození zpětného zrcátka, poškození nebo dokonce zlomení antény atd.).
 • Ve špatně vymývaných kartáčích mycí linky zůstávají zbytky špíny, písku, drobného prachu a v tomto spojení bohužel způsobí majitelům takto umývaných vozidel, drobné, leč oku viditelné „škrábance“ a ztrátu lesku „mat“, zvláště viditelný u tmavších barev laku.
 • Nejdříve lak karoserie začne ztrácet lesk a později se dokonce objeví i pravidelné „škrábance“.
 • Dochází k nedokonalé umytí i vysušení vozidla.
 • Ano, i v tomto případě občas dochází k určitému narušení laku. Mnoho našich zákazníků má velmi poškrábaný lak a na naši otázku, jakým způsobem svůj vůz myjí, odpovědělo: „ Pouze sám ručně před domem, určitě né v myčkách“! A to je také ve většině případů obrovský problém. Aby se zajistilo šetrné mytí bez škrábanců, musí být karoserie nejprve důkladně spláchnuta vč. podběhů a podvozku, aby při následném styku s houbou (ve které by jinak mohla být zachycena špína) nedošlo k poškrábání karoserie a právě málokdo má k dispozici výkonný tlakový přístroj.
 • Vzhledem k tomu, že ruční mytí se opravdu provádí ručně, tedy lidskou rukou, můžeme hovořit, že se jedná o nejšetrnější přístup.
 • Vozidlo se před jakýmkoliv mycím zásahem důkladně očistí výkonným tlakovým přístrojem, aby se z povrchu odstranil prach, písek a bláto,vč. podběhů a podvozku.
 • Při ručním mytí se dostanete do míst, kam se kartáče v mycích linkách vzhledem k jejich univerzálnímu nastavení nedostanou.
 • Při ručním mytí se můžete zaměřit na místa, která jsou více znečištěná, která potřebují větší péči.
 • Při každém mytí se u nás používá výhradně autošampon, také s voskem, tím pádem při mytí vozidla je dodána základní ochrana laku před vnějšími vlivy.
 • Za použití chemie a specielní houby je odstraněn hmyz z přední části karoserie
 • Na závěr je vůz ručně vysušen jelenicí s péčí o každý kousek karoserie

Nezapomeňte, že vůz, který je po celou dobu užívání myt ručně, bude mít navíc při prodeji výrazně vyšší cenu!!!

 • V našem centru ručního mytí na jednotlivé služby se používají pouze určené profesionální autokosmetické přípravky RIWAX, MAFRA, KARCHER. Příslušenství od autokosmetiky RIWAX si také můžete zakoupit v naší firmě. Díky velkému zázemí našeho autocentra můžete využít další služby při kromě mytí vašeho vozidla – autoservis, pneuservis, půjčovna vozidel, odtahovou službu.